SIKÇA SORULAN SORULAR

TÜM SORU VE YANITLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Son Güncelleme: 30 Haziran 2016

1) Ben Neden KSHMYO’nu tercih etmeliyim? 
 KSHMYO’nu Farklı Kılan Nelerdir?

»Güzel bir soru. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıtla Sağlık Meslekleri Eğitimini görmek amacıyla KSHMYO’nu tercih etmenizin pek çok nedeni vardır. Aşağıda sıralanan bu nedenler, aynı zamanda sizin SHMYO seçiminizde farkında olmanız gereken konulardır. Sizlerin gelecekteki konumunuz, mesleki geleceğiniz ve sağlık hizmetlerindeki öneminizin farkında olmak, KSHMYO’nu farklı kılan, önemli konulardan bazılarıdır.

Şimdi KSHMYO’nu tercih etmenin size kazandıracaklarını sıralayalım:

ü Öncelikle, KSHMYO’nda öğrencilere sempatiyle yaklaşan ve öğrencilerine özdeşimli (empatik) düşünceyle yol gösterme yönetim anlayışını benimsemiş, öğrencilerin mesleki geleceklerini önemseyen eğitim kadrosu bulunmaktadır.

ü Buna ek olarak KSHMYO’nda görev yapan öğretim kadrosunun konularına hâkimiyeti ve yeterlilikleri üst düzeydedir. KSHMYO’da bir yıllık eğitim-öğretim süreçlerinde görevlendirilen toplam öğretim elemanlarının %60’dan fazlası öğretim üyelerinden oluşmaktadır. KSHMYO’nda yakalanan bu oran, siz sevgili öğrencilerimizin geleceği açısından ve eğitimin kalitesi ve sürekliliği bakımından önemli bir kazanımdır.

ü KSHMYO’nun Umuttepe Yerleşkesinde bulunması size “tam bir üniversiteli olma” fırsatlarını sunmaktadır. KSHMYO’na gelmeniz halinde, Umuttepede ana yerleşkedesiniz ve aradığınız her şeye ulaşabilmektesiniz. Kongre, konferans, panellere katılabilirsiniz. Merkez kütüphane ve Tıp Fakültesi Kütüphanesi olanaklarından rahatlıkla yararlanabilmektesiniz. Kitap, kaynak ve e-öğrenme kaynaklarına sınırsız ulaşma olanaklarınız oluşacak demektir.

ü Kocaeli Üniversitesinde bulunan çok çeşitli konulardaki öğrenci kulüplerine ve diğer sosyal etkinliklere katılabilir, oralarda çalışabilirsiniz.

ü İzmit’in ve şehrin her yerinden olduğu gibi, Umuttepe Yerleşkesine çevre ilçelerden de doğrudan ulaşım olanakları bulunmaktadır. Bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fevkalade önemli hizmet vermektedir. Gece (İkinci) Öğretim saatlerinde bile, geç saatlere kadar toplu ulaşım fırsatları mevcuttur.

ü Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı, Kocaeli merkezinde bulunan 4 Devlet hastanesi, 1 Tıp Fakültesi hastanesi ve 4-5 taneden fazla özel hastanelerin bulunması KSHMYO öğrencilerinin Yıliçi Mesleki Uygulamalarda ve yazın yapılmakta olan Stajlarda yer ve öğrenme sıkıntısı çekilmediği anlamına gelmektedir.

ü KSHMYO’da tam donanımlı ve ergonomik düzenlenmiş derslik ve amfinin bulunması derslerinizin rahat ortamda yürütüldüğü anlamını taşımaktadır.

ü KSHMYO’da derslik ve Laboratuvarların donanımı fakülteler ayarında ve konforundadır. Bunca eğitim olanakları ve teknik fırsatlardan yararlanmak; sizi, geleceğin “nitelikli sağlık insangücü” olarak yetiştirme kararlılığında olan eğitim kadrosuyla tanışmak isteği sizin için öncelikle tercih nedeniniz olmalıdır. Bekliyoruz!